9. oktobra 2020, so učenci tretjega vzgojno-izobraževalnega obdobja imeli dan dejavnosti, ki se je prepletal z različnimi vsebinami in bil jesensko obarvan. Vsak razred je uredil svojo zeliščno gredico ob izbranem drevesu v šolskem sadovnjaku, pekli smo kostanje in se razgibali ob športno zabavnih igrah. Najbolj pa so učenci bili veseli obiska Balta – reševalnega psa in predstavitve njegovega šolanja. Seveda je Balt bil z nami cel dopoldan. Tudi med praktičnim prikazom preživetja v naravi in netenja ognja, kjer so učenci naučili, kako lahko v naravi zakurijo ogenj brez vžigalic ali vžigalnika.
Takšni dnevi so veliko darilo tako za učence kot učitelje, saj učencem omogočajo izkustveno učenje, učiteljem pa zadovoljstvo ob nasmejanih učencih in rezultatih njihovega dela.