V sredo, 6. novembra 2019, sta se dva učenca naše šole, Daša Fliser iz 7. b in Štefan Tostovršnik iz 8. a razreda, udeležila 1. mednarodne grafične kolonije, ki jo je organizirala OŠ Toneta Čufarja Maribor. Srečanje v obliki delavnic je potekalo skoraj cel dan, udeležencem pa je ves potreben material, strokovno vodenje in prehrano, zagotovil organizator. Po uvodnem nagovoru in krajšem kulturnem programu, so učenci ustvarjali v dveh delavnicah, ki sta ju vodila g. Bogdan Renko in g. Branko Bandelj, oba strokovnjaka na področju grafike.

Delavnice v tehniki suhe igle in sitotiska, so bile zelo poučne in zanimive. Vsekakor gre za primer odlične pedagoške prakse, ki je s pomočjo umetnosti povezala osnovnošolce in ponovno dokazala, da pri umetnosti med njimi ni razlik. Učenci so bili izredno navdušeni pri odtiskovanju ter presenečeni nad nastalimi odtisi, ki bodo na ogled 6. decembra 2019, ko bo otvoritev razstave v sklopu proslave ob 120-letnici OŠ Toneta Čufarja Maribor.

Že zdaj vljudno vabljeni.

Sandra Sep