Ne mirujemo. Razširjamo okvirje šolskega programa. Kot prostovoljci se naši učenci povezujejo tudi s širšim okoljem.

Kako?

14. decembra 2018 smo se odpravili na Škofijsko gimnazijo Antona Martina Slomška. Naši učenci, prostovoljci, so se povezovali in družili s tamkajšnjimi prostovoljci. Pripravili so nam čudovito delavnico, nekaj za posladkati s ciljem povezovanja. Vsaka prostovoljka se je posvetila svojemu učencu naše šole. V določenih trenutkih je kazalo, da sva učitelja povsem odveč. Spletle so se nove niti prijateljstev, izmenjale prijetne zgodbe in se v sproščenem vzdušju utrdile vezi za nadaljnje povezovanje. Dogovor je bil: v maju nam vrnejo obisk. In konča ugotovitev: skupaj smo močnejši – tudi v prostovoljskih akcijah in udejstvovanjih.

Tudi v 2019 ne mirujemo. Nekaj naših prostovoljcev je v januarju začelo z novo prostovoljsko akcijo. V 3. A PP so začeli učenci zbirati hrano za mačke in pse.  Pogumno so se lotili zbiranja in pozivajo tudi vas, da jim pri tem pomagate. Akcija bo trajala do 31. 1. 2019.

Hvala vsem, ki nas podpirate. Tako v mislih kot tudi v obliki kakšnih konzerv ali briketov.

Jani Stergar