V petek, 6.9.2019, se je 23 učencev in učenk posebnega programa s  spremljevalci, udeležilo Ajdinega šolskega teka po ulicah mariborskega mestnega središča, v organizaciji Športne zveze Maribor.

Ob prihodu v mesto, je bila na trgu Leona Štuklja že množica šolarjev mariborskih šol. Na odru nas je ob glasbi animiral voditelj prireditve. Prav vsi učenci pa so nestrpno pričakovali presenečenje tega dneva. Z nastopom nas je razveselil Challe Salle. Ob njegovi glasbi smo plesali in peli ter se pripravljali na naš trenutek, da tudi mi pokažemo svoje spretnosti.

Ravno pred našim startom, je začelo deževati, vendar nas to ni ustavilo. Pogumno smo se podali na tek po mariborskih ulicah.

Na cilju je vsak prejel spominsko medaljo in posebno nagrado- pokal. Ta dan smo bili vsi zmagovalci.

Zahvala vsem, ki so nas ob progi spodbujali in organizatorjem za čudovito izpeljan dogodek.

Alenka Žnidarič