Smeh, zabava, igra, druženje in aktivno preživljanje počitnic

so besede s katerimi so udeleženci POLETNEGA ŠILIHOVANJA 2022 opisali delavnice, ki smo jih zanje, v času od 8.-19. avgusta 2022 pripravili. Namen delavnic je bil otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in drugim v času poletnih počitnic omogočiti aktivno udejstvovanje in hkrati prvovrstno doživetje s sodelovanjem v raznolikih aktivnostih.

Skozi gibalne dejavnosti na prostem smo vsak dan dodobra razmigali naša telesa, z različnimi tehnikami smo umirjali in sproščali naš um, telo in duha ter se z izvajanjem zanimivih eksperimentov prelevili v prave znanstvenike.

S pobiranjem smeti smo prispevali k ohranjanju narave, socialne igre pa so služile temu, da smo bolje spoznali sebe in druge ter se z njimi povezali.

Skozi ustvarjalnice smo uspešno urili ročne spretnosti in spodbujali domišljijo pa tudi na naše brbončice nismo pozabili, pravzaprav smo jih dodobra razvajali z odličnimi jedmi, katerih sestavine smo najprej nakupili in jih nato še sveže, z veliko mero ljubezni pripravili.

Naš čas druženja je še prehitro minil si pa želimo, da se naslednje leto ponovno srečamo.

Takrat vabljen tudi ti !

Zapisala: Katja Horvat