Med 8. septembrom, ki obeležuje mednarodni dan pismenosti in 8. oktobrom (do zaključka tedna otroka) poteka v Sloveniji Nacionalni mesec skupnega branja. Organizira ga Društvo Bralna značka Slovenije skupaj z Zvezo prijateljev mladine Slovenije ter drugimi organizacijami. Na naši šoli posvetimo temu dogodku bralne urice pri urah bralne značke ter pouku. Za učence prvih razredov organiziramo sprejem v šolsko knjižnico ter uraden začetek bralne značke. Ob tej priložnosti prejmejo knjižno darilo.

ZPMS – Maribor vas vabi v mesecu branja v petek, 15. 9. 2023, ob 17. uri na pravljično urico s knjigo KAKO JE GOSPOD FELIKS TEKMOVAL S KOLESOM, v Dom ustvarjalnosti mladih, Razlagova ulica 16 v Mariboru. Vstop je prost.