V lanskem šolskem letu so učenci 3.a OŠPP NIS, pod mentorstvom razredničarke Eve Plevnik, sodelovali v eTwinning projektu »Special Maths«. Projekt se je osredotočal na utrjevanje in učenje matematike otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami. Sodelujoči v projektu so imeli priložnost spoznati nove prijatelje, njihove države in kulturo. Krepili so uporabo teoretičnega znanja v praksi in pri pouku, reševali probleme in ustvarjali z vpeljevanjem raznolike IKT. Vključenih je bilo 19 učiteljev in 67 učencev iz 9 držav.

Znak kakovosti je priznanje učiteljem, vzgojiteljem, šolam in vrtcem ter njihovim učencem in dijakom za kakovostno sodelovanje in izvedbo projektov eTwinning. Priznanje podeli Nacionalna svetovalna služba eTwinning, enkrat letno.

Eva Plevnik