V Tednu otroka od 2. do 6. oktobra so potekale na šoli različne dejavnosti za naše učence. Za prvošolce smo pripravili uraden sprejem k bralni znački. Prav vsi jo pridno obiskujejo že od začetka septembra. Z branjem za bralno značko spodbujamo branje v prostem času. Z vsemi aktivnostmi pri bralni znački poskušamo učencem približati knjige in vzgojiti bralce za vse življenje. Tudi letos je Društvo Bralna značka – ZPMS poskrbelo za obdaritev prvošolcev po celi Sloveniji. V dar so prejeli slikanico pisatelja Marka Kravosa z naslovom Hiša selivka. V zgodbi srečamo dečka Luko, ki hišico babice in dedka spremeni v bujen vrt, ki marsikomu zbudi tek za dobrote. Ker se kradljivci in nadloge vrstijo ena za drugo, se Luka odloči hišico preseliti. In to kar po zraku! Kdo mu pri tem pomaga, bodo učenci izvedeli v prebrani knjigi.

Zapisala knjižničarka Simona Rap