V nedeljo, 12. 11. 2023, se je skupina petih učiteljic odpravila na Portugalsko v mesto Porto na prvo mobilnost v sklopu Erasmus+ projekta Gledališče za vse (Theatre for all), kjer smo gostovale na glasbeni šoli v Portu. Sprejela nas je ga. Luisa Caiano, direktorica glasbene šola Curso de musica Silva Monteiro, ki je za nas pripravila pester teden aktivnosti. Naš Erasmus+ projekt se v svoji vsebini in ciljih ukvarja z elementi gledališke pedagogike za osebe s posebnimi potrebami, zato smo v tednu mobilnosti obiskovale ure petja, improvizacije, interpretacije, koncerte, gledališke predstave in osnovne šole, kjer se izobražujejo učenci s posebnimi potrebami. Naučile smo se, da se gledališka pedagogika ne ukvarja samo z gledališčem in igro, ampak je potrebno usvojiti še veliko drugih spretnosti, da si lahko na odru uspešen. Domov smo se srečno vrnile v soboto, 18. 11. 2023. Med sodelavce in učence smo prenesle nekatere igre in elemente gledališke pedagogike, ki smo se jih naučile v Portu. Z velikim navdušenjem pa že zremo v prihodnost, saj nas čaka še pet Erasmus+ mobilnosti, ki bodo našemu Centru prinesle novo znanje in izkušnje. Več utrinkov si lahko ogledate v foto galeriji.

Nuša Korošec, članica Erasmus+ projekta Gledališče za vse