V jesenskem času se je na šolskem vrtu veliko dogajalo.

Septembra smo preko projekta Banka idej na vrtu pridobili nov hotel za žuželke. Hotel bo žuželkam nudil zatočišče, možnost prezimovanja in prostor za gnezdenje. Prisotnost žuželk v našem okolju je pomembna, saj so nepogrešljivi del narave.

Hotel za žuželke

Za delo na vrtu smo izkoristili sončne dni v oktobru in se lotili čiščenja ter urejanja vrta.
Nekaj priložnosti za delo smo našli tudi v novembru.

Z gred smo pobrali pridelek. Grede smo prerahljali. Posejali smo motovilec. Očistili smo gomilasto gredo, na kateri smo pustili listnati ohrovt. Pobrali smo žajbelj in ga pripravili za sušenje. Odstranili smo najstarejšo visoko gredo, ki je bila že v slabem stanju. Očistili smo maline in drugo sadno grmičevje ter jih obdali s kompostno zemljo. Pobirali smo orehe in grabljali listje.

Gredi z jagodami in gomilasti gredi smo dodali zastirko.

Na vrtu smo z učenci z veseljem delali in se že veselimo pomladi, ko nas čakajo nova vrtna opravila.

Ponosni smo tudi na že četrto obnovitev znaka Šolski ekovrt za naslednji dve leti, ki smo ga prvič pridobili leta 2013.