Vključeni smo v nacionalni projekt

Rastem s knjigo,

katerega pobudnik je Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo in šport RS ter Ministrstvom za kulturo. Rastem s knjigo je projekt spodbujanja bralne kulture z namenom motiviranja učencev za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter spodbujanja za obiskovanje splošnih knjižnic.

V projektu sodelujemo s Pionirsko knjižnico Nova vas.

Z našimi sedmošolci smo jo obiskali 16. novembra. Prijazno nas je sprejela knjižničarka in pravljičarka gospa Agica Kovše. Predstavila je njihovo knjižnico ter nekatere najbolj zanimive knjige, ki jih hranijo. Učenci so ugotovili, da je knjig v pionirski knjižnici veliko več kot v šolski, zato naloga iskanja določene knjige na knjižnih policah, v kateri so se preizkusili, ni bila tako enostavna.

Javna agencija za knjigo podari vsako leto sedmošolcem izbrano knjigo,

ki jo prejmejo ob obisku splošne knjižnice.  Letos so prejeli knjigo REFORMATORJI V STRIPU, delo pisatelja Boštjana Gorenca in ilustratorja Jaka Vukotiča.

📹 O nastanku omenjene knjige so si učenci v knjižnici ogledali zanimiv filmček, ki si ga lahko ogledate TUKAJ.

✍️ Zapisala, Simona Rap