eTwinning je skupnost za evropske šole in nudi platformo zaposlenim, ki delajo na šoli v eni izmed evropskih držav ter jim omogoča komunikacijo, sodelovanje, razvijanje projektov, izmenjavo… Akcija eTwinning spodbuja sodelovanje evropskih šol s pomočjo informacijskih in komunikacijskih tehnologij (IKT), tako da nudi podporo, orodja in storitve, ki šolam poenostavljajo oblikovanje kratkoročnih in dolgoročnih partnerstev na kateremkoli predmetnem področju.

Naš prvi projekt je »Special math«, sodelovanje z učenci in učitelji iz sedmih držav na področju začetnega učenja matematike. Vsak mesec po dva učitelja pripravita aktivnosti, ki jih vsi opravimo ter med tem sodelujemo, delimo ideje, povezujemo učence preko video klicev, ipd.

Učenci se ob učenju matematike učijo tudi odgovorne rabe IKT, spoznavajo nove prijatelje, države, kulture, nastopanja in predstavljanja ter se zabavajo.

Eva Plevnik